Rekolekcje po raz drugi…

Po przerwie w 2022 roku zostały wznowione rekolekcje dla Żon Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. W tamtym roku uczestniczyło w nich 20 kobiet. W tym roku przyjechało ponad 40. Pokazuje to jak ważne są takie spotkania, gdzie można wymienić się doświadczeniem i umocnić wiarę. Rekolekcje odbyły się w Starym Sączu w Centrum Pielgrzymowania “Opoka” obok Ołtarza Papieskiego, jedynego ołtarza zachowanego w tym samym miejscu, gdzie Jan Paweł II sprawował Mszę św. i beatyfikował św. Kingę.

Rekolekcje poprowadził Ks. Krzysztof Czyżowski. W sobotę, drugiego dnia uczestniczki odwiedził Ks. Jakub Jasiak, diecezjalny duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy komunii św. diecezji tarnowskiej. Przewodniczył modlitwie Nieszporów i wygłosił okolicznościowe kazanie. Następnie odbyło się wspólne spotkanie, w czasie którego była możliwość rozmowy oraz zadawania pytań w różnych kwestiach dotyczących wiary, Kościoła i funkcji, którą wykonują mężowie. Spotkanie zakończyło się wspólną kolacją. 

Rekolekcje zakończyły się w niedzielę po południu. Kolejną edycję planujemy we wrześniu 2024 roku, na którą już serdecznie zapraszamy!

Categories: Ogólne

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *