Droga Krzyżowa prowadzona przez naszych Braci

18 dnia lutego, jak każdego tego dnia miesiąca, z pod domu rodziny Kózków w Wał Rudzie wyruszyła droga krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny. Rozważania do tej niezwykłej drogi krzyżowej napisał nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej z Zabawy, a Bracia z tej parafii odczytali i poprowadzili to nabożeństwo.

Modlitwie przewodniczył Biskup Leszek Leszkiewicz w asyście kustosza sanktuarium Ks. Zbigniewa Szostaka. Na nabożeństwo przybyli licznie wierni z diecezji, jak również spoza jej granic. Przybyło wielu nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej wraz z rodzinami na czele z Ks. Jakubem Jasiakiem, diecezjalnym duszpasterzem i odpowiedzialnym za formację nadzwyczajnych szafarzy w naszej diecezji.

Rozważania poruszały temat Mszy św., realnej obecności Chrystusa w Eucharystii oraz posługi zwyczajnych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Droga Krzyżowa przy pięknej i słonecznej niedzieli zakończyła się przy bramie “Błogosławieni” gdzie Ksiądz Biskup podziękował uczestnikom, zwłaszcza nadzwyczajnym szafarzom oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Categories: Ogólne

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *