Wielkopostny Dzień Skupienia po raz drugi

Druga grupa nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej spotkała się na Wielkopostnym Dniu Skupienia, tym razem było ich 320.

– To druga grupa. Tydzień temu mieliśmy blisko 250 uczestników, dziś 320. Jest to grupa wiernych mężczyzn bardzo gorliwa, na którą zawsze można liczyć. Pragniemy czuwać nad sobą i się nawracać. W tym roku modlimy się również, o pokorę i posłuszeństwo wobec Pasterzy Kościoła, abyśmy nie realizowali naszych pomysłów, ale Boży plan zbawienia – relacjonuje Ks. Jakub Jasiak, diecezjalny duszpasterz i odpowiedzialny za formację nadzwyczajnych szafarzy w naszej diecezji. 

Fot. Przemek Rura

Nadzwyczajni szafarze modlili się szczególnie o czystość serca, kanonizację bł. Karoliny, w intencji rolników, misjonarzy, o pokój na świecie i pokój społeczny w naszej Ojczyźnie, o ochronę życia, o obecność wiary w przestrzeni publicznej i gorliwość o głoszenie Chrystusa wszędzie. 

– Piękna modlitwa za braci nadzwyczajnych szafarzy, zwłaszcza za przeżywających trudności i chorych. To również dzień solidarności z nimi, to bardzo ważne, bo przecież jesteśmy jedną rodziną – mówi nadzwyczajny szafarz z Tarnowa.

W czasie wykładów zostały poruszone tematy recepcji dokumentów V Synodu oraz duchowości nadzwyczajnego szafarza.

– Każdy z nas pochodzi z innego środowiska lokalnego i rodzinnego, stąd każdy z nas ma inny rys duchowości. W czasie wykładu nasz opiekun przedstawił nam propozycję duchowości nadzwyczajnego szafarza opartą na pobożności eucharystycznej oraz na cnotach kardynalnych. Zachęcał nas również do pokochania świętych, pielęgnowania duchowości osobistej i tych grup do których również należymy, jak na przykład Ruch Światło Życie czy Akcja Katolicka oraz wiele innych – relacjonuje nadzwyczajny szafarz z Dębicy.

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. są zobowiązani do stałej formacji, w ramach której co roku obowiązkowo uczestniczą w rekolekcjach trzydniowych na jesień, w dziesięciu grupach oraz w wielkopostnym dniu skupienia, w trzech grupach. Ostatnia trzecia grupa spotka się na Wielkopostnym Dniu Skupienia w sobotę 9 marca w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Zachęcamy do przeczytania artykułów zaprzyjaźnionych portali:
https://tarnow.gosc.pl/doc/8694593.Nie-realizujemy-swoich-pomyslow
https://rdn.pl/238950/ponad-300-mezczyzn-na-dniu-skupienia/
https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/10111-wielkopostny-dzien-skupienia-po-raz-drugi


0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *